Çıldır Belediye Başkanlığı

Alkışlar ve Tebrikler Başkanımıza

Belediyemizden Haberler

Alkışlar ve Tebrikler Başkanımıza

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni büyük bir katılım ve eksiksiz sona erdi.
Şölene ev sahipliği yapan Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu etkilikte yapmış olduğu konuşma ile herkesten büyük alkış aldı.
    Çıldır Kristal Göl Kış Şöleninde açılış konuşmasını yapan Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu “ bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz kış şölenimize hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Şenlik baba ne demiş “diyarı gurbet gezdim, kadir bile görmedim. Can kurban olsun Çıldır´a edep erkan ordadır”. Aşık Şenlik´in Çıldır´ına hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Yazı başka güzel, kışı başka güzel Çıldır gölümüzün tanıtımını yapabilmek için bu tür etkinlikler düzenliyoruz.  Etkinliklerin kurulmasına vesile olan tüm yetkililere buradan çok teşekkür ediyorum. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sporlarımızı geçmişten günümüze taşıyarak, hatırlanmasını sağlamak için bu etkinlik düzenlenmiştir. İnşallah başarılı olacaktır. Bu etkinlik için ilçemize gelen Çıldırlı dernek başkanlarımız, iş adamlarımız Çıldır keşfedildi.Hepinizi Çıldır´a bir ev yapmaya davet ediyorum. İlçemizde inşa ettiğimiz belediye otelimizle konaklama sorununu da çözdük. Sizleri her yaz Çıldır´a bekliyorum. Gölümüzün turizme kazandırılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdaki ufak tefek pürüzlerin giderilmesi için her zaman bizlerden desteğini esirgemeyen sayın vekilim bu işin de çabuklaştırılmasını sizden rica ediyorum. Sayın TJK Başkanım Yasin Kadri Ekinci hoş geldiniz,sefalar getirdiniz. Eksi otuz derecede 93 Harbinden beri nöbet tutan Çıldırlılara hoş geldiniz. Gölümüz Of Road yarışları için son derece uygundur. Bu sporun geliştirilerek Çıldır Gölünü hak ettiği yere getirerek Çıldır´ı dünyaya tanıtmak, Çıldır ve Ardahan´ı bir marka yapmak için sizden bir ricamız vardır. Lütfen bu hususta bize rehberlik edin. Bir kez daha şölenimizin çok iyi geçmesini diliyor, herkese saygılarımı sunuyorum. Uzaktan, yakından gelen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

KARAÇAY, ÇAY PARK , ÇANKAYA MAHALLESİ YOL YAPIMI, ZEMİN DÜZELTME VE TAHKİMAT İŞLEMLERİ BİTTİ

Karaçay, Çay Park, Çankaya Mahallesi yol yapımı, zemin düzeltme ve tahkimat işlemleri bitmiştir. Teşekkürler DSİ Bölge Müdürlüğü.

DEVAMI

İLÇE FUTBOL SAHASI AYDINLATMA ve DİĞER SPOR ALANLARINDA SON ÇALIŞMALAR

İlçe futbol sahamızın aydınlatma ve diğer spor alanlarının faaliyete geçmesinde sona yaklaşıyoruz. Sayın Kaymakamımız Alper TAŞ'a teşekkür ederim. İlçemize Hayırlı Olsun.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
K. Yakup AZİZOĞLU
Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Belediye Çalışmaları
  • Çıldır

Videolar

  • 4. Çıldır Gölü Kristal Buz Şöleni
  • Çıldır Gölü Hava Çekimi
  • Çıldır Gölü Jeep Reklam Filmi
  • Çıldır Ve Köyleri 1