Çıldır Belediye Başkanlığı

Alkışlar ve Tebrikler Başkanımıza

Belediyemizden Haberler

Alkışlar ve Tebrikler Başkanımıza

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni büyük bir katılım ve eksiksiz sona erdi.
Şölene ev sahipliği yapan Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu etkilikte yapmış olduğu konuşma ile herkesten büyük alkış aldı.
    Çıldır Kristal Göl Kış Şöleninde açılış konuşmasını yapan Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu “ bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz kış şölenimize hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Şenlik baba ne demiş “diyarı gurbet gezdim, kadir bile görmedim. Can kurban olsun Çıldır´a edep erkan ordadır”. Aşık Şenlik´in Çıldır´ına hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Yazı başka güzel, kışı başka güzel Çıldır gölümüzün tanıtımını yapabilmek için bu tür etkinlikler düzenliyoruz.  Etkinliklerin kurulmasına vesile olan tüm yetkililere buradan çok teşekkür ediyorum. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sporlarımızı geçmişten günümüze taşıyarak, hatırlanmasını sağlamak için bu etkinlik düzenlenmiştir. İnşallah başarılı olacaktır. Bu etkinlik için ilçemize gelen Çıldırlı dernek başkanlarımız, iş adamlarımız Çıldır keşfedildi.Hepinizi Çıldır´a bir ev yapmaya davet ediyorum. İlçemizde inşa ettiğimiz belediye otelimizle konaklama sorununu da çözdük. Sizleri her yaz Çıldır´a bekliyorum. Gölümüzün turizme kazandırılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdaki ufak tefek pürüzlerin giderilmesi için her zaman bizlerden desteğini esirgemeyen sayın vekilim bu işin de çabuklaştırılmasını sizden rica ediyorum. Sayın TJK Başkanım Yasin Kadri Ekinci hoş geldiniz,sefalar getirdiniz. Eksi otuz derecede 93 Harbinden beri nöbet tutan Çıldırlılara hoş geldiniz. Gölümüz Of Road yarışları için son derece uygundur. Bu sporun geliştirilerek Çıldır Gölünü hak ettiği yere getirerek Çıldır´ı dünyaya tanıtmak, Çıldır ve Ardahan´ı bir marka yapmak için sizden bir ricamız vardır. Lütfen bu hususta bize rehberlik edin. Bir kez daha şölenimizin çok iyi geçmesini diliyor, herkese saygılarımı sunuyorum. Uzaktan, yakından gelen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

ÇILDIR BELEDİYE BAŞKANIMIZ K.YAKUP AZİZOĞLU'NUN “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ” İÇİN MESAJI ...
Çanakkale Zaferi; vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanıdır.
Dönemin en güçlü ordularına sahip işgalci devletlere karşı kazanılmış; “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” gerçeğini tarihe altın harflerle yazdıran binlerce şehidimizin kanlarıyla yazdığı eşsiz bir tarihtir.
Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nde; bir kahraman olarak ölümsüzleşen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi minnetle, rahmetle ve saygıyla anarken, Çanakkale Zaferi’ni kutlamanın kıvancı içerisinde, sevgi ve saygılarımı sunarim..
K.Yakup AZİZOĞLU
Çıldır Belediye Başkan

DEVAMI

SERKA İL KOORDİNATÖRÜNE PLAKET

Başkanımız, Çıldır 5. Uluslararası Kristal Buz Şöleni kapsamınsa yapmış olduğu katkılarından dolayı Ardahan SERKA İl Koordinatörü Nurullah KARACA'ya plaket takdim etti

 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
K. Yakup AZİZOĞLU
Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Belediye Çalışmaları
  • Çıldır

Videolar

  • 4. Çıldır Gölü Kristal Buz Şöleni
  • Çıldır Gölü Hava Çekimi
  • Çıldır Gölü Jeep Reklam Filmi
  • Çıldır Ve Köyleri 1